Як правильно обрати килим на підлогу для житлового приміщення?

Опубликовано Nikoloz в

Килим для підлоги – це дуже важлива деталь інтер’єру. Він вносить в оформлення житлового простору нотки теплоти та комфортності. За допомогою стильного текстильного виробу можна зробити акцент на певній зоні кімнати чи просто завершити кольорову композицію. З килимом любий стиль дизайну приміщення стає багатогранним і естетично привабливим.

Вибір килима в залежності від призначення кімнати

Текстильні підлогові вироби можна використовувати в різних кімнатах квартири, навіть на кухні чи у ванній. В спальні не рекомендується використовувати ковролін, що характеризується коротким жорстким ворсом. Таке покриття буде більш доречним в кімнаті для гостей, так як воно зможе забезпечити приємний затишок. В спальні підлогу варто прикрасити пухнастим килимом. Він забезпечить додаткову теплоізоляцію і подарує ніжкам приємні відчуття.

Як правильно обрати килим на підлогу для житлового приміщення

Якщо поверхня підлоги виконана з красивого ламінату, то її можна не закривати текстильними аксесуарами. Але невеликий килимок біля ліжка чи дивану лише збільшить комфортність приміщення. Крім цього, стопам ніж значно приємніше наступати на м’який ворс, ніж на голу холодну підлогу. Для кухні і вітальні рекомендується вибирати покриття, виконане з безворсових матеріалів. В цих приміщеннях існує ризик швидкого забруднення текстильного виробу.

Як вибирати форму та розмір килиму

Правильно вибраний килим дозволяє створити в кімнаті естетичну і ергономічну композицію. Власникам житлових будинків чи квартир рекомендується враховувати різні критерії:

  • площу приміщення;
  • особливості планування;
  • вид і кількість меблевих предметів;
  • наявність побутової техніки;
  • кількість використаних декоративних елементів.

Якщо навіть планується застелити килимом всю підлогу, то треба враховувати відступи від кожної стіни приблизно 25 см. Невеликі вироби – це ідеальній варіант для зонування приміщення. Для такої цілі можна використати килими з круглою чи овальною формою з діаметром до 1,5 метра. Існують правила дизайну, за якими текстильне покриття в кімнаті має займати не більше третини корисної площі.

В кімнатах, де переважають предмети з різко вираженими формами, більш доречними будуть квадратні чи прямокутні килими. При виборі предметів декору необхідно звертати увагу не лише на їх візуальні якості, але й на експлуатаційні характеристики. Оптимальний варіант – килими з натуральної шерсті. Вони довгий час зберігають свою форму, структуру та яскравість кольорів.


0 комментариев

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: