Як правильно купувати квартиру на вторинному ринку?
Придбання вторинної житлоплощі містить в собі суттєві ризики — можна натрапити на шахрайство власника або посередника, придбати житлоплощу з обтяженням або боргами за комунальні послуги, втратити кошти при передачі продавцю. Запобігти більшості неприємностей можна тільки при уважній перевірці документів на нерухомість і власника.
Содержание страницы
План дій покупця
Вторинний ринок нерухомого майна представлений квартирами, що належать громадянам. Це означає, що кожен об’єкт має довгу історію попередніх власників, приховані або наявні обтяження, багато інших проблем. Сама угода здійснюється у наступному порядку:
- вирішення за які кошти буде купуватися нерухомість (власні накопичення, іпотечний або споживчий кредит);
- пошуки житла що підходить — власними силами, через посередника;
- вивчення юридичних нюансів угоди, благонадійності власника житла і його представника;
- обговорення умов майбутньої угоди з власником чи його представником;
- підготовка офіційного договору придбання майна, узгодження з фінансовою установою (при покупці житла коштами банку);
- розрахунки між сторонами угоди (якщо продавець і покупець не домовилися про переказ коштів після реєстрації договору);
- подача документації на реєстрацію в Держреєстрі;
- отримання офіційно зареєстрованого контракту і виписки, яка підтверджує перехід майнових прав;
- розв’язання питань по передачі ключів, виписки усіх зареєстрованих мешканців і звільнення житла.
Природно, це лише приблизний план дій, який часто включає безліч додаткових етапів. На кожній стадії можуть зустрічатися різні неприємності, виявити які можна тільки при доскональній перевірці документації.
Підготовка до операції з боку покупця
Перш ніж купити квартиру на вторинному ринку, покупцеві потрібно визначитися з наступними моментами:
- яку саме квартиру він хоче придбати на вторинному ринку (місце розташування, кількість кімнат, загальна і житлова площа, поверховість, серія і тип будинку);
- максимально можлива ціна, яку готовий сплатити покупець;
- джерела фінансування угоди (зокрема, потрібно заздалегідь отримати схвалення суми іпотечного кредитування через банк, щоб не зіткнутися з відмовою після вибору підсумкового варіанту);
- склад осіб, які беруть участь в угоді на боці покупця (квартиру можна придбати в особисту власність, або на праві спільного або пайового володіння);
- інші моменти, що впливають на порядок здійснення угоди.
Також потрібно переконатися, що особисті документи покупця готові для угоди. Наприклад, якщо не вчасно обміняти паспорт після досягнення 20 або 45 років, його не можна використовувати для підтвердження особи. Тому заміною паспорта краще зайнятися ще до вибору варіанту квартири та узгодження умов угоди.
Пошук варіантів
Знайти варіант що підходить можна випадково — за рекомендацією друзів або знайомих, побачивши оголошення в безкоштовній газеті. Однак в більшості випадків вибір належить робити з безлічі пропозицій на вторинному ринку:
- через базу даних агентства нерухомості або приватного ріелтора;
- через онлайн-сервіси в мережі інтернеті;
- через представника, якому надано такі повноваження.
Перевагою пошуку через агентство нерухомості може бути попередня перевірка документів на квартиру ріелторами. Однак зазвичай ріелтори підбирають варіант також через ресурси в мережі інтернет, тому необхідність в їх послугах не настільки очевидна.
Висновок
Необхідно уважно вибрати квартиру серед великого ринку житла. Підводні камені можливі не тільки в технічному стані, в юридичній складовій «чистоти» житла, що купується, а також на будь-якому іншому етапі порядку покупки квартири на вторинному ринку.
0 комментариев