Товарно-сировинна біржа: особливості та переваги

Опубликовано Nikoloz в

На товарно-сировинної біржі, наприклад, на www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/, виконуються операції купівлі-продажу продуктів. Такі біржі є організованими оптовими ринками, де реалізуються і купуються товари. Мета товарно-сировинних бірж — це забезпечення умов, щоб укласти угоди купівлі-продажу завдяки публічному торгу.Товарно-сировинна біржа

Особливості товарно-сировинної біржі

Крім того, що об’єктом торгівлі на ТСБ вважається сировину і товари, у них є й інші відмітні властивості:

 1. За торгівлею стежать правила біржі.
 2. Будь-яка ТСБ працює, незважаючи на інші.
 3. В будь-якій розвиненій країні товарно-сировинні біржі вважаються прибутковими компаніями.
 4. Відкрита освіта ціни.
 5. Торгівля здійснюється тільки стандартизованими товарами.
 6. Покупці здатні підібрати будь-яких продавців і навпаки.
 7. В торгівлі беруть участь посередники (наприклад, маклер або брокер).

На товарних біржах ви можете купити великий перелік продуктів, серед яких напівфабрикати, нафта і багато іншого. На ТСБ прийнято торгувати не найбільш видами товарів, а угодою на її поставку. На ній майже немає натуральних обмінів, продукт не може складуватися, а також не зберігатися. Тобто в підсумку торгів має місце не передача товарів відразу покупцям, а передається тільки права володіння на неї.

Основні типи товарно-сировинних бірж

Товарно-сировинні біржі прийнято класифікувати за деякими характеристиками і ознаками. Виходячи з типів торгів, вони бувають наступних видів:

 • закриті;
 • відкриті.

Виходячи з того, які функції виконуються, їх прийнято поділити на такі категорії: ТСБ реальних товарів і ф’ючерсні ТСБ. Виходячи з участі країн, ТСБ виявляються:

 • публічний (може регулюватися країною);
 • з обмеженими втручанням;
 • приватний.

Деякі біржі являють собою універсальні, на них ви можете купити різні категорії продуктів. Є і такі ТСБ, на яких можна продавати тільки деякі категорії продуктів. З усього вищесказаного можна зробити висновок, що товарно-сировинна біржа сьогодні дуже актуальна, і багато хто воліє інвестувати свої кошти саме там.

Однак будь-яка спекуляція, до того ж, може призводити і до змін розцінок на реальні продукти, тобто тим, хто насправді бажає придбати тугіше нафту, необхідно брати до уваги і дії трейдера.

У нинішній реалії на будь-якій товарній біржі прийнято не торгуватиме продуктами, а ф’ючерсами (ф’ючерсними договорами) на товари і сировину, де зазначено наступне:

 • продукт;
 • дата доставки;
 • число;
 • розцінки.

_

Рубрики: БлогКОМПАНИИ

0 комментариев

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: