3D панелі в інтер’єрі спальні — види, характеристики, поради дизайнерів

Опубликовано Nikoloz в

Шпалери в квіточку, цегляна кладка і біла штукатурка набридли і хочеться оформити стіни практично і незвично? Рельєфні 3д панелі в інтер’єрі спальні — відмінне рішення для цього завдання. Це цікавий вид покриття як з декоративної, так і з функціональної сторони, адже більшість панелей має високі показники шумо- і теплоізоляції, а різноманітність матеріалів і обробки дозволяє підібрати варіант для будь-якого стильового рішення і бюджету.

Плюси використання декоративних панелей в спальні

Не варто асоціювати сучасні декоративні панелі для стін з дешевим пластиковим сайдингом чи вагонкою з 1990-х років. 3D панелі — це стильне дизайнерське рішення з великою різноманітністю варіантів декору, виготовлене з екологічних матеріалів.

Рельєфні 3д панелі з рослинним орнаментом

Рельєфні 3д панелі з рослинним орнаментом

Рельєфними зображеннями прикрашали стіни з найдавніших часів, проте раніше це був кропіткий і дорогий процес, адже їх вирізали вручну. В наші дні об’ємний малюнок доступний кожному у вигляді готового оздоблювального матеріалу, який підходить для декору стін і стелі в будь-якому приміщенні. Тривимірний малюнок може бути опуклим, втиснув, абстрактним з плавними хвилями або з чіткими геометричними лініями. З їх допомогою на площині може з’явитися реалістична імітація природного матеріалу або скластися оригінальний абстрактний рельєф.

Переваги 3д панелей спальні:

  • простота монтажу. Особливих навичок і інструментів для кріплення панелей не знадобляться, досить клею і монтажних куточків. Більшість матеріалів можна кріпити на гіпсокартон, бетон, цеглу, дерево;
  • для багатьох моделей не потрібно попереднє вирівнювання поверхні. Плити приховають дефекти, допоможуть заощадити час і кошти, необхідні для фінішного вирівнювання стін і стелі;
  • міцність і стійкість до механічних пошкоджень;
  • універсальність. Підходять для стін, перегородок, стелі, фасадів меблів;
  • довговічність. Чи збережуть первинний вигляд набагато довше шпалер або штукатурки? так! Термін служби виробів з гіпсу 100 років;
  • шумо- і теплоізоляція. Панелі відмінно зберігають тепло і захищають від зайвих звуків, а моделі з фетру  можуть перетворити кімнату в аналог студії звукозапису (звуки не будуть проникати взагалі). Ці властивості особливо затребувані в спальні і дитячій;
  • екологічність.

Зверніть увагу! На рельєфній поверхні неминуче буде накопичуватися пил. Вибираючи цей вид обробки, будьте готові до регулярного вологого прибирання стін або чищення їх пилососом.

Секрети дизайнерів: хитрості і помилки при розміщенні панелей

Як і будь-який сильний візуальний елемент, 3D панелі вимагають вдумливого ставлення до дизайну. Незвичайний матеріал виділяється своїм рельєфом поверхні і відразу ж привертає до себе увагу, стає домінантою інтер’єру, тому важливо продумати все до дрібниць: стилістику, розташування і технічні моменти.

Найчастіше дизайнери використовують декоративні панелі для обробки однієї акцентної стіни, для інших вибираючи нейтральний варіант, наприклад, світлу штукатурку. Якщо плануєте оформити панелями всю площину цілком, краще вибирати нейтральний варіант рельєфу або класичні імітації, наприклад, чудово буде виглядати декоративна цегла в спальні чи дерево.

Немає сенсу декорувати стіну 3D панелями і потім захаращувати її шафами та іншими габаритними меблями. Заздалегідь знайдіть таку розстановку предметів, щоб акцентні поверхні добре проглядалися з основних ракурсів.

Зверніть увагу! 3д панелі в приміщенні автоматично стають точкою фокусу. Інші дизайнерські прикраси в такому інтер’єрі часто не потрібні.

У спальні акцентну стіну зазвичай розміщують позаду ліжка. Це дозволяє зробити фокус композиції на головному (а в спальні це завжди ліжко), а яскравий дизайн не заважає заснути і не відволікає увагу. Додаткова шумоізоляція в районі голови служить важливим бонусом. Якщо ви хочете милуватися рельєфним візерунком, лежачи в ліжку, варіант встановити на протилежну стіну 3 д панелі також допускається.

Різновиди декоративних панелей за матеріалом

У різноманітті вибору стінових панелей легко заблукати, адже виготовляють їх із самих різних матеріалів, а на фото в інтернеті можна знайти вельми химерні ідеї. Розглянемо основні варіанти.

Гіпсові

Гіпс — популярний матеріал для виготовлення декоративних панелей. Він легкий, екологічний і термостійкий. З його допомогою можна легко створити ілюзію єдиного безшовного полотна навіть на дуже великій стіні. Гіпсові панелі над ліжком підійдуть і для класики, і для сучасної стилістики, завдяки різноманітності декору.

3d панели для спальне гипсовы

Скляні

Панелі зі скла з внутрішнім підсвічуванням можуть виглядати дуже ефектно, особливо якщо вибрати тоноване скло з напиленням, проте слід пам’ятати, що це дорогий і складний в монтажі варіант обробки. Ще один їх мінус — вони потребують регулярного догляду.

Бамбукові

Виготовляють такий декор з подрібнених пагонів бамбука. Це найбільш бюджетні, екологічні і доступні стінові панелі, що мають відмінні шумоізоляційні властивості і терморегуляцію. Сміливо вибирайте цей варіант, якщо ви цінуєте натуральні матеріали і не хочете переплачувати.

Пластикові

Сам по собі пластик рідко використовується для фінішної обробки стін в спальні, проте з нього може бути виготовлена ​​основа панелі, які потім обтягують тканиною або шкірою. Вибираючи такий варіант, враховуйте, що він навряд чи буде пропускати повітря, тому декорувати панелями на основі з полімерних матеріалів спальню повністю, не варто.

Мідь і алюміній

Рельєфні стінові плити можна виготовити навіть з металу. Часто для цих цілей використовується алюміній або мідь. Зверху на нього наносять малюнок або покривають полімерною плівкою. Панелі з цього металу зносостійкі і підходять для приміщень з підвищеною вологістю, однак для спальні це не самий затишний варіант, від таких панелей віє прохолодно.

ДСП

Плиту ДСП виготовляють з деревної стружки за допомогою преса. Стінові панелі з цього матеріалу доступні за вартістю, непогано переносять перепади вологості і температури, але не завжди є екологічно-чистим варіантом. Тому важливо перевіряти сертифікацію і склад ДСП-плити перш, ніж купити виріб.

Рельєфні панелі з МДФ

Ефектний, довговічний, хоча і не самий бюджетний варіант: стінові панелі з фактурою натурального дерева з МДФ. Вони прослужать сім’ї роки, екологічніше і надійніше, ніж ДСП, при цьому в реальних умовах сучасних квартир більш затребувані, ніж дороге натуральне дерево.

Дерево

Натуральний масив дерева на стінах — ексклюзивний і дорогий варіант декору, який частіше зустрічається в історичних інтер’єрах. Якщо мова не йде про фамільний особняк, замість дерева використовуються достовірні імітації з тонким шаром шпону у вигляді ДСП і МДФ плит. Варіанти дизайну, кольорів і комплектації безмежні.

Кам’яні

Оформлення стін каменем не дуже популярно в наших широтах, тим більше, якщо доторкнутися до чогось холодного пропонується в спальні. Однак панелі з оніксу, граніту або мармуру, безумовно, вражаюче рішення для люкс-інтер’єру, так як вартість натурального каменю і його монтажу буде більш ніж значною, але і wow-ефект буде забезпечений на довгі роки.

Висновок

Вибираючи 3D панелі, орієнтуйтеся не тільки на зовнішній вигляд і вартість, але і на тактильні відчуття. Спальня — приміщення, в якому повинно бути приємно торкатися будь-якого матеріалу, будь то підлогове покриття, затишний текстиль або обробка стін. Не бійтеся нових рішень, однак враховуйте їх особливості при контакті. Та ж шкіра, швидше за все, буде липнути до відкритих ділянок тіла в спеку. Знання і увага до деталей — запорука солодкого сну в спальні.

Рубрики: Блог

0 комментариев

Добавить комментарий