Як визначити якісні пелети, які краще?

Опубликовано Nikoloz в

Використання в якості палива деревних пелет, зобов’язує власника котла знати параметри за якими їх слід вибирати. Розуміти інформацію що вказана в сертифікатах якості товару. Для того, щоб правильно визначити якість пелет ознайомимося з основними показниками.

Як вибрати пеллети, які краще

Зрозуміло, найпростіший метод визначення якості, полягає в спалюванні пробного кількості палива. При однакових умовах з ряду досліджень можна отримати середні величини, але це далеко не завжди можливо. Тому доводиться орієнтуватися за непрямими ознаками.

Що треба знати про деревні пелети

Пелетами називають паливні гранули зроблені з деревини за допомогою спеціальних персс-грануляторів. За ціною вони поки дорожче газу, але дешевше від солярки, зручніше дров. На відміну від солярки вони екологічні, безпечні при зберіганні і доставці. Пелети не мають різкого непрем’єрного запаху.

Горіння пелет, як і будь-якого іншого палива, має свій час, яке безпосередньо пов’язане з його якістю. Тому, купуючи нову партію палива треба знати орієнтовний час згоряння.

Використовуєте біопаливо для опалювання житлового будинку? Компанія Екопал пропонує сертифіковані пелети купити найвищої якості. Гранули сертифіковані відповідно до міжнародного стандарту FSC®C142913, ENplus® ID-No.: UA 012 та SGS Ukraine.

Як оцінити якість пелет візуально

Пелети хорошої якості з блискучою поверхнею.  Вони щільні, не мають поздовжніх або поперечних тріщин. Це показник якості виробництва — підтримання потрібної температури під час гранулювання, коли лігнін добре пов’язує пелети.

Якщо спробувати гранули на злам, то вони не повинні розсипатися або ламатися. Гранули, які розсипаються або ламаються, будуть аналогічно себе поводити при транспортуванні і завантаженні. У масі такого палива проходження повітря, яке забезпечує правильне горіння, буде нерівномірним. Частина пелет не буде згоряти повністю і буде забивати зольник. Цей параметр у фахівців називається абразивністю і визначається лігнотестером. На зразок тиснуть вагою 0,1 т протягом 1 хв, а потім продувають повітрям. Чим більше крихт, тим нижче якість. Кількість крихт визначає запиленість палива.

Гранули мають два стандартних розміри — 6 і 8 мм , але слід врахувати, більші гранули менше схильні розсипатися, стійкіше переносять транспортування і завантаження.

Візуальний аналіз якості за кольором малоефективний. Колір визначає сировина й температура гранулювання. Це ж можна сказати і про запах.

Розчинення пелет в воді може тільки вказати на застосування в процесі виготовлення хімічних компонентів для якісного склеювання гранул.

Лабораторні показники якості пелет

Точні показники пелет може визначити тільки лабораторний аналіз із спеціальним професійним обладнанням. За результатами дослідження оформляється сертифікат на продукцію, в якому присутні основні показники. Ці показники зведені в таблицю залежності від хімічних і фізичних параметрів.

Параметри Залежність від параметра
Хімічні характеристики
 вологість Визначає умови зберігання, вказує на тепло- втрати і самозаймання
 теплотворна здатність Можливість застосування в установці з найбільшою ефективністю
 хлор довговічність димоходів
 азот Показник викидів NO2, HCN
 сірка Викид оксидів сірки
 калій Зниження точки плавлення золи
 магній, кадмій, свинець Підвищення температури плавлення золи
 важкі метали Екологічна безпека, утилізація золи
 вміст золи Витрати на чистку димаря, підвищення витрат на утилізацію золи
 мікробіологія Вплив на здоров’я людини
Фізичні характеристики
 щільність, розміри Збільшення витрат на транспортування і зберігання
 обсяги пилу Втрати при транспортуванні
 абразивність Втрати при використанні

Стандартизація пелет

Стандартизація виробництва пелет в Україні на даний час не проводиться. Часто виробники обґрунтовують свої технічні умови, але орієнтиром служать західні виробники, де ринок уже давно сформувався і пелети користуються великою популярністю.

На ринку пелетних котлів присутня велика кількість виробників. Кожен виробник в своїх рекомендаціях диктує свої умови на паливо. Від виконання цих умов напряму залежать гарантійні умови, що змушує виробників пелет розробляти таку стандартизацію, при якій паливо буде користуватися попитом у споживачів.

Ринок пелетного палива в Україні ще не сформований остаточно, ще не всі показники на продукцію стали загальними в визначенні якості. Ця робота залежить багато в чому і від споживача, який може дати свої зауваження або пропозиції.


0 комментариев

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: