Як вибрати осушувач повітря. Рекомендовані моделі

Опубликовано Nikoloz в

Надлишкова вологість в приміщенні може стати причиною появи цвілі та інших мікроорганізмів. Не знаете як вибрати хороший осушувач повітря і вирішити цю проблему? Ми підкажемо вам. як вибрати надійний осушувач повітря

Вибираємо осушувач повітря: кращі моделі 2020 року

Частіше всього вологи в повітрі занадто багато в приватному секторі або в прибережних містах. Дихати некомфортно, на стінах з’являється грибок, дерев’яні меблі розбухають — приємного мало. В цьому випадку потрібно звернути увагу на такий пристрій як осушувач повітря. Якими вони бувають, і на які модель слід звернути увагу, ми розповімо в цій публікації.

Принцип роботи осушувача повітря

Осушувач повітря за принципом роботи нагадує звичайний кондиціонер. Пристрій має два теплообмінника, заповнених холодоагентом. Потрапляючи в перший, повітря охолоджується і віддає вологу, яка перетворюється в конденсат. Потім у другому теплообміннику повітря знову нагрівається, і виходить з приладу вже підсушеним.

Як вибрати осушувач повітря за призначенням?

Існує кілька типів осушувачів повітря, кожен з яких призначений для певних завдань:

 • Побутовий. Це звичайний домашній осушувач повітря, який зручно використовувати для невеликих приміщень. Переважна більшість пристроїв цього типу мають невелику продуктивність, що робить їх компактними і легкими. Також вони практично безшумні, тому можуть працювати навіть вночі.
  Побутові осушувачі також добре справляються з вогкістю гаражів і офісів. Їх легко переносити з приміщення в приміщення: важать дуже мало. Хороший осушувач для приміщень до 20 м2 — MYCOND Roomer 12, коштує 5-6 тис. грн.
 • Для басейнів. Ці прилади призначені для осушення повітря в приміщеннях з критим басейном. Головна їхня перевага — можливість безперервної роботи. Тобто, протягом цілого дня агрегат може подавати повітря оптимальної температури і вологості в приміщення. За день подібні пристрої здатні осушувати до 70 — 80 л води. Пристрої для басейну немає сенсу купувати в будинок, та й коштують вони чималих грошей. Однак, якщо у вас в будинку організована приватна лазня або сауна (не в окремому приміщенні), тоді варто придбати такий пристрій. Рекомендована модель — MyCond MBA 07 G, ціна в магазині ventbazar.ua від 70 000 грн.
 • Канальні. Безперебійні осушувачі для цілодобового використання. Вони встановлюються не всередині приміщення з басейном, а зовні. Головною їх перевагою є великий повітряний потік, створюваний вентилятором. Деякі пристрої здатні переганяти до 1500 м 3 / год. Недолік — висока вартість таких пристроїв. Рекомендована модель — Dantherm CDP 125, цей осушувач повітря купити  можна приблизно за 300 000 грн.
 • Адсорбційні. Це досить незвичайні осушувачі, які працюють за зовсім іншим принципом. На відміну від всіх вищезазначених типів, тут поглинання вологи здійснюється спеціальною  речовиною. Ця технологія дає можливість осушувати приміщення навіть при негативних температурах. В основному адсорбційні осушувачі купують для великих морозильних камер і для продуктових складів. Недорога ефективна мобільна модель — Trotec TTK 200 справиться с осушенням 500 квадратних метрів. Ціна приблизно 65 000 грн.

Який осушувач повітря краще купити з вищезазначених? Якщо потрібно пристрій для квартири або будинку, досить побутового. На інші види варто звертати увагу тільки тоді, якщо є крайня технологічна необхідність.

Вибираємо продуктивність осушувача повітря правильно

Для осушувачів продуктивність вимірюється в кількості вилученої з повітря вологи. Такі пристрої зазвичай мають продуктивність від 10 — 50 л в добу. Чим продуктивність більше — тим більше і розміри пристрою.

Яка модель потрібна у вашому випадку? Для нормального самопочуття необхідно, щоб в приміщенні вологість була близько 30 — 45% — не вище. Відповідно, при підвищеному рівні її потрібно видалити. Ось як пов’язаний відсоток вологості і необхідна продуктивність пристрою:

 • 50 — 60% — 10 — 15 л в добу.
 • 70 — 80% — 15 — 20 л в добу.
 • Понад 90% — 30 — 50 л в добу.

Зверніть увагу! Для того, щоб дізнатися рівень вологості, необхідно скористатися гігрометром. У більшості випадків достатньо осушувача з продуктивністю до 20 л в добу. Можна взяти, наприклад, недорогий Ballu BDH-20L , здатний обслужити до 24 м2 площі.

Яким повинен бути повітрообмін?

Інтенсивність повітрообміну залежить від продуктивності вентилятора. Чим більше приміщення, тим більший показник повітрообміну необхідний, щоб повітря завжди було свіжим. Зверніть увагу, що розмір приміщення, що обслуговується і повітрообмін можуть відрізнятися в різних моделях. Наприклад, в однієї моделі при обслуговуванні 24 м2 площі повітрообмін може становити 30 м 3/год, тоді як у другої з такою ж площею обслуговування 50 — 70 м 3/год.

Вибираючи продуктивність вентилятора, варто спиратися на висоту стель (при одній і тій же площі обсяг може бути різним) і довжину діагоналей. У найдальших кутках може накопичуватися волога, через яку буде розвиватися цвіль і грибок. Щоб цього не відбувалося, необхідно брати прилад з достатнім повітрообміном. Одним із потужних побутових осушувачів для великих площ є Mitsubishi Electric Smart Home MJ-E20BG-R1 з повітрообміном 210 м3 / год.

Додаткові функції осушувачів

Наступні додаткові функції можуть стати ключовими при виборі відповідної моделі:

 • Гігростат. Вбудований датчик, який визначає вологість повітря протягом всієї роботи пристрою. Він визначає вміст вологи в повітрі і включає прилад, якщо рівень вологості підвищується. Таким чином, вам не доведеться запускати осушувач вручну — він буде працювати автоматично.
 • Регулювання швидкості повітряного потоку. Ця функція дозволяє регулювати швидкість обертання вентилятора і, відповідно, силу повітряного потоку. Вона дуже зручна, якщо у пристрої є певних запас потужності. Сильний потік повітря потрібен не завжди, а знизивши швидкість обертання вентилятора, можна заощадити електроенергію і зменшити гучність роботи
 • Авторозморозка. Функція перешкоджає надмірному охолодженню деталей. Під час осушення за допомогою холодильної системи відводиться зайве тепло. Однак цей же процес впливає на перетворення крапель в паморозь, що небажано для осушувача. Тому, запускаючи цей режим, можна уникнути зайвого охолодження системи і, як наслідок, продовжити термін служби пристрою.

_


0 комментариев

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: