Бруківка та укладання бруківки

Опубликовано Nikoloz в

Укладання бруківки справа не з легких. Тим не менш, роль бруківки у ландшафтному дизайні відіграє одну з головних ролей у благоустрої.На Українському ринку існує два основних види бруківки: лита та пресована. Їхня назва походить від технології виробництва.Бруківка та укладання бруківки

Бруківку потрібно вибирати не за ціною, а за якістю.Ми розглянемо з Вами різницю між ними. Лита бруківка простіша у виробництві. Вона не потребує промислового обладнання. Багато хто виробляє її ручним методом. Суміш цементно-піщано-гравійну з пластифікатором і кольором заливають у форми, потім кладуть на вібростіл. Потім під дією вібрації суміш осідає та ущільнюється, випускаючи повітря.

Пресована бруківка виготовляється на автоматичному виробництві. При цій технології суміш не тільки вібрують, але й пресують спеціальним станком. Потім тримають у спеціальній камері декілька днів.Матеріали які потрібні на основу під бруківку:- на паркінгах використовується фракція щебеню 20/40 в залежності від інтенсивності руху та навантаження на дорогу товщина шару20-30 см;- для стежок використовують щебінь 5/20 товщиною 10-15 см;- пісок варто вибирати кар’єрний з мінімальним відсотком глини 10-15 см;- відсів використовують 2/5, дають товщину шару 6-7 см.

Для точного замовлення матеріалів потрібно площу перемножити на товщину піску, щебеню, відсіву. Ви отримаєте кубатуру матеріалу, яку потрібно буде замовити.Особливості монтажу бруківкиЯкщо ділянка розташована на свіжому насипаному ґрунті, або на проблемних ґрунтах (плавуни, глина), або складний рельєф, у такому випадку необхідно бетонувати основу. Це потрібно для рівномірного навантаження на ґрунт.

Для того щоб ґрунт не змішувався з піском та щебенем, можна монтувати геотекстиль. Ущільнювати сипучі матеріали віброплитою варто по 10-15 см максимум.На скельних, піщаних чи суглинистих ґрунтах можна зняти верхній шар землі та заповнити його сипучими матеріалами. Для початківців віброплиту можна взяти в оренду, так як вона буде потрібна на всіх етапах роботи по підготовці та укладанню бруківки.

Основні інструменти які потрібно буде мати: правило 1,5-2 м, молоток гумовий потрібен буде для укладання бруківки, рівень лазерний чи водний, мітла (затирання швів між бруківкою), болгарка використовується для зарізки бруківки чи бордюру, нитка для розмітки ухилів, лопата (шуфля).

Беремо на замітку! На рівній території необхідно зробити ухил бруківки, тому що вона водонепроникна, а щілини між нею невеликі, щоб забрати дощові стоки. Між бруківкою і поребриком варто монтувати жолоби, також потрібно не забути про монтування дощесприймачів.

Якщо у Вас немає часу займатись укладанням бруківки то Renesans Style з радістю Вам допоможе виконати всі необхідні роботи, вибрати та доставити за Вас бруківку.


0 комментариев

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: